Насіння цибулі порей

Лук-порей, відомий також як перлова цибуля - трав'янистий двурічник, здатний виростати до метра у висоту. У перший рік рослина формує помилкову цибулину (потовщене стебло) з ніжною м'якоттю і безліч лінійного листя. На наступний рік воно викидає зонтиковидне суцвіття і насіння.
Лук порей славиться цілющими властивостями. Він підвищує гемоглобін, піднімає тонус, прискорює відновлення організму після хвороби, гальмує зростання злоякісних пухлин.
Характерна особливість порею - здатність під час зберігання підвищувати концентрацію вітаміну С більше, ніж в півтора рази. До того ж по врожайності він в кілька разів перевершує цибулю ріпчасту.
Порей додають в перші і другі страви, в салати, гарніри, закуски, соуси, використовують як начинку. Він надає пікантний, злегка гострий смак їжі.

Купити насіння цибулі порею в інтернет-магазині Агрікс

У магазині Агрікс (Київ, Україна) представлено насіння різних сортів і гібридів цибулі порею різних термінів дозрівання:
  • Ранні і дуже ранні (літні). Дозрівають через 130-150 днів, діаметр помилкових цибулин досягає 3 сантиметрів, а вага - 200-350 грам. Листя зелені, неширокі, рідко розташовані, до кінця літа грубеют.
  • Середньоранні та середньопізні (осінні). Термін дозрівання - 150-180 днів. Менш урожайні, але урожай якісніший. Діаметр цибулин - до 7 сантиметрів, вага - 200-220 грам.
  • Пізні (зимові). Вимагають багато часу для дозрівання - понад 180 днів. Листя синьо-зелені, широкі, часто покриті восковим нальотом, щільно розташовані. Ніжка коротка, товста і щільна. Придатні для тривалого зберігання.
У нас можна купити насіння цибулі для відкритого і закритого грунту, вироблені в Голландії, Італії, Чехії.
Ціни на насіння залежать від сорту, виробника і ваги. Ви можете замовити різні фасування: 25, 50 і 500 грам, 2500 і 10000 штук.

Кращі сорти цибулі порею

Криптон F1
Ранній гібрид з підвищеною стійкістю до хвороб. Дозріває через 95-100 днів після висадки розсади. Призначений для вирощування в закритому грунті і річного споживання. Рослини однорідні, вирівняні по висоті і діаметру. Довжина ніжки 20-25 сантиметрів, вага - близько 400 грам. З гектара можна отримати 50-60 тонн овоча.
Матейка F1
Середньоранній гібрид для літнього та осіннього споживання. Тривалість вегетації - 120 днів. Стебло має довгу і щільну білу частину вагою 200-250 грам. Характеризується однорідним дозріванням. Користується підвищеним попитом на ринку. Стійкий до іржі і атакам трипсів. З квадратного метра збирають близько 3,5 кілограм цибулі.
Американський
Середньоранній сорт - дозріває 170-180 днів. Довжина ніжки - 22-25 сантиметрів. Відрізняється особливо приємним смаком, стійкістю до морозів (зимує без укриття), підвищеної транспортабельністю і тривалим зберіганням.
Елефант
Пізньостиглий чеський сорт зі слабо вираженою цибулиною. Ніжка досягає в довжину 25 сантиметрів і важить 200 грам. Має гоструватий смак. Стійкий до посухи та морозів. Термін зберігання - 60-90 днів.

Вирощування цибулі порею насінням

Завдяки холодостійкості порею (витримує 7 градусів морозу) насіння можна висівати у відкритий грунт як навесні, так і восени (в листопаді). При бажанні отримати більш ранній урожай проводять посів насіння в теплицю, під плівку або готують розсаду.
На розсаду насіння цибулі порею висівають в кінці зими або на початку весни. Для посіву беруть глибокі ємності (не менше 10 см глибиною), так як у рослини довге коріння.
Щоб поліпшити схожість, насіння на кілька годин поміщають в теплу (40-45 градусів) воду (для підтримки температури використовують термос), а потім занурюють у холодну. Просушені насіння рівномірно розсипають по поверхні грунтового субстрату і присипають 5-міліметровим шаром піску. Посуд накривають плівкою і залишають при температурі 22-25 градусів, щодня провітрюючи. Після появи сіянців знімають плівку і знижують температуру (вдень до 18-20⁰С, вночі - до 10-12). Сіянці слід забезпечити яскравим розсіяним світлом, не допускаючи протягів. З 6-7 днів їх починають гартувати, виносячи на відкрите повітря.
При досягненні 50-60-денного віку (після появи 2-3 листків) розсаду висаджують у відкритий грунт. Попередньо готують грядку. Роблять борозенки глибиною 10-15 сантиметрів, залишаючи між ними відстань в 20-30 сантиметрів. Розсаду висаджують у борозенки на відстані 10-25 сантиметрів один від одного, злегка присипають землею, добре поливають.

Особливості догляду

Лук порей є вологолюбні рослиною і вимагає регулярних поливів. При відсутності дощів грядку поливають кожні 4-5 днів. На квадратний метр площі буде потрібно 10-15 літрів води. Підгодовують порей 3-4 рази за сезон, чергуючи мінеральні та органічні добрива.
Періодично рихлять грунт і висапують бур'яни. Але головна увага варто приділити підгортання, яке виконують 3-4 рази за сезон. Якщо не підгортати рослини, то не вдасться отримати стебло, заради якого і вирощують порей.
Після стійкого похолодання цибулю викопують, просушують на сонці і, не обрізаючи листя, відправляють на хран
(1)
130  грн
Тип цибуліПорей Країна виробникІталія ВиробникКоуел ФасовкаПроф упаковка 50 г
7 213  грн
Країна виробникГолландія ВиробникNunhems ФасовкаПроф упаковка 10 000 шт
290  грн
Тип цибуліПорей Країна виробникГолландія ВиробникHazera ФасовкаПроф упаковка 25 г
1 416  грн
Тип цибуліПорей Країна виробникГолландія ВиробникRijk Zwaan ФасовкаПроф упаковка 2 500 шт
850  грн
Тип цибуліПорей Країна виробникГолландія ВиробникHazera ФасовкаПроф упаковка 10 000 шт
5 024  грн
Тип цибуліПорей Країна виробникГолландія ВиробникBejo ФасовкаПроф упаковка 10 000 шт
887  грн
Тип цибуліПорей Країна виробникГолландія ВиробникBejo ФасовкаПроф упаковка 10 000 шт
120  грн
Тип цибуліПорей Країна виробникЧехія ВиробникMoravoseed ФасовкаПроф упаковка 10 000 шт
120  грн
Тип цибуліПорей Країна виробникЧехія ВиробникMoravoseed ФасовкаПроф упаковка 10 000 шт
120  грн
Тип цибуліПорей Країна виробникЧехія ВиробникMoravoseed ФасовкаПроф упаковка 10 000 шт
120  грн
Тип цибуліПорей Країна виробникЧехія ВиробникMoravoseed ФасовкаПроф упаковка 10 000 шт
175  грн
Тип цибуліПорей ФормаЦиліндрична Країна виробникЧехія ВиробникSemo ФасовкаПроф упаковка 20 г
175  грн
Тип цибуліПорей ФормаЦиліндрична Країна виробникЧехія ВиробникSemo ФасовкаПроф упаковка 20 г
Відгуки

Дані не знайдено

Написати відгук