Насіння огірків

Хвороби і шкідники огірків
Борошниста роса
Борошниста роса
Пероноспороз
Пероноспороз
Кладоспоріоз
Кладоспоріоз
Фузаріоз
Фузаріоз


Читати всі статті про хвороби та шкідників →

 

Огірок звичайний, або посівно-трав'янистий однорічник зі стелящимися пагонами, що належить до сімейства гарбузових. Входить до числа найпоширеніших овочевих культур.

Огірки їдять свіжими, роблять з них салати, солять, консервують і маринують. На відміну від інших овочів, використовують в їжу недозрілими.

Корисні властивості

Перш за все, огірки цінуються за приємний освіжаючий смак. Але вони також надають сприятливу дію на загальний стан здоров'я: покращують функціонування кишечника, нирок і серцево-судинної системи, підвищують апетит, знижують концентрацію холестерину, очищають організм від токсинів і шлаків.

Яке насіння вибрати?

З кожним роком збільшується кількість сортів і гібридів огірків. Як же не заплутатися в цьому різноманітті і зробити правильний вибір?

Купуючи в магазині насіння овочів слід звернути увагу на:

 • регіон вирощування;
 • групу;
 • термін отримання плодів;
 • врожайність;
 • спосіб запилення;
 • стійкість до шкідників, хвороб і несприятливих умов;
 • призначення;
 • розмір і смакові особливості плодів.

Посівний матеріал поділяють на 2 групи: сорти та гібриди. Останні мають підвищений імунітет і високу врожайність, плоди не віддають гіркотою. Але в другому поколінні вони втрачають свої властивості. Тому насіння з гібридів не збирають.

За часом плодоношення огірки бувають:

 • ранніми (дозрівають через 34-44 дня);
 • середньостиглий (дають урожай через 45-50 днів);
 • пізньостиглими (плодоношення починається через 50 днів).

В залежності від способу запилення овочі підрозділяють на 2 групи;

 • партенокарпичні (самозапильні) - не потребують запилення, ідеальний варіант для вирощування в теплицях;
 • бджолозапильні - необхідні комахи-запилювачі, через що рекомендовані для висіву у відкритому грунті.
За призначенням сорти ділять на:
 • салатні (Квітневий, Зозуля) - мають товсту жорстку шкірку і соковиту м'якіть;
 • засолювальні (Альянс, Аякс, Гектор, Геркулес, Марінда, Паризький корнішон, Гінга) - покриті тоненькою шкіркою, крізь яку легко і швидко проникає розсіл, завдяки чому плоди зберігають пружність, не розм'якшуються і не роздуваються в процесі ферментації;
 • універсальні ( Пролікс, Маша, Сатіна, Кібріт, Амур, Соната, Астерікс) - придатні для свіжого вживання та консервації.

В залежності від величини плодів розрізняють:

 • овочі (довжина 3 -5 сантиметрів);
 • корнішони (в довжину не більше 8 сантиметрів);
 • зеленці (довжина 10-12 сантиметрів).

За характером поверхні огірочки бувають мілкобугорчаті і крупнобугорчаті. Шипи можуть фарбуватися в білий і чорний колір.

Розрізняють сорти длінноплетучі і кущові, з поодинокою і пучковою зав'яззю.

Посів і догляд

Овоч можна вирощувати розсадним і безрассадним способом. Але в основному насіння висівають у відкритий грунт, так як рослини погано переносять пересадку. Розсадний спосіб зазвичай використовують в регіонах з затяжною прохолодною весною.

Огіркове насіння зберігає схожість до 10 років, але найкраще висівати їх через 3-4 роки після збору.

Культура дуже теплолюбива. Тому до посіву приступають тільки після зникнення загрози заморозків і при стабільному потеплінні. Вже при зниженні температури до 18 ° С рослини сповільнюють ріст, а при 0 ° С гинуть. Оптимальна температура для проростання насіння - 12-13 ° С, а для росту - 25-30.

Найкраще огірки ростуть на чорноземах, піщані ґрунти непридатні для вирощування цього овоча. Грунт повинен бути нейтральним або слабокислим, при лужній реакції не вдасться отримати хороший урожай.

Кращі попередники для огірка - багаторічні трави, озима пшениця, кукурудза, буряк, картопля, капуста, помідори, баклажани, бобові рослини.

Високі вимоги овоч пред'являє до структури і родючості грунту. Необхідно регулярно розпушувати грядки, вносити органічні і мінеральні добрива, купити які можна в інтернет магазині «Agriks». Під час активного росту рослинам необхідні азот і фосфор, а в період цвітіння і формування зав'язі - калій.

Важливе значення для зростання і розвитку має достатня вологість. Культура вимагає регулярних і рясних поливів. За дефіциту вологи в грунті і в повітрі рослини сповільнюють ріст, швидко старіють, плоди стають дрібними, жорсткими і гіркими, піддаються атакам шкідників. Але варто врахувати, що перезволоження може спровокувати загнивання кореневої системи.

Систематично слід проводити боротьбу з бур'янами, шкідниками і хворобами. Наш магазин засобів захисту рослин пропонує широкий вибір гербіцидів, інсектицидів і фунгіцидів.

При дотриманні технології з гектара можна зібрати 15-30 тонн смачних хрустких огірочків. Збір плодів необхідно проводити щодня, що стимулює утворення нових зав'язей.

В яких регіонах України ростуть огірки?

В тепличних умовах овоч вирощують по всій території України, а у відкритому грунті - по всій території, за винятком північних регіонів.

Поширені гібриди

Інтернет-магазин Agriks.com.ua пропонує придбати краще голландське насіння оптом і в роздріб. Ви можете вибрати професійну або мілкопакетовану фасовку.

Пролікс (Nunhems)

короткоплодній ранній гібрид з пучковим плодоносінням, партенокарпії. Виділяється високою врожайністю, надзвичайної здатністю до регенерації, підвищеною резистентністю до несприятливих кліматичних умов, шкідників і захворювань, особливо до пероноспорозу.

М'якоть з яскраво вираженим смаком, без гіркоти. Зеленці володіють презентабельним видом і добре транспортуються. Придатні для салатів, консервації, соління.

Вирощують у відкритому ґрунті.

Сатіна (Nunhems)

Короткоплідній ранній гібрид, партенокарпічний. Стійкий до захворювань, температурних перепадів і посухи. Характеризуються приємним смаком, відсутністю гіркоти, презентабельним виглядом і високою транспортабельністю.

Плоди вживають в їжу свіжими і маринованими (у вигляді пікулів і корнішонів), застосовують для прикраси блюд. Компанія МакДональдс використовує їх для приготування гамбургерів.

Придатний для відкритого грунту і посадки в теплиці, для промислового і приватного вирощування.

Кібріт (Rijk Zwaan)

Короткоплідний зверхранний гібрид, партенокарпічний. Стійкий до основних хвороб, швидко відновлюються після несприятливих кліматичних умов.

Зеленці мають приємний солодкуватий смак з вираженим огірковим ароматом, гіркота відсутня. Довго зберігаються і відмінно транспортуються, не втрачаючи смаку і привабливого товарного вигляду.

Кібріт належить до сортів універсального призначення, але найкраще проявляється смак плодів при засолюванні. Вирощують у відкритому і закритому грунті (в тому числі і взимку), в приватних і фермерських господарствах.

Амур (Bejo)

короткоплідний ультраранній гібрид, схильний до пучкової зав'язі, партенокарпічний. Характеризується рясним і тривалим плодоношенням, рідко піддається захворюванням, стійкий до холоду та спеки.

Плоди м'ясисті, злегка солодкуваті, гіркота відсутня. Довго зберігаються, добре транспортуються. Призначення салатне, але придатні і для засолювання (особливо корнішони і пікулі).

Амур підходить для вирощування в приватних і фермерських господарствах. Чудово росте у відкритому грунті, в тепличних і кімнатних умовах.

Альянс (Bejo)

корнішон, бджолозапилюваний ранній гібрид. Характеризується тривалим плодоношенням (до заморозків), високою врожайністю, стійкістю до захворювань, температурних перепадів, спеки та посухи. Огірки мають насичений смак і стійкий аромат. Добре зберігаються і транспортуються, мають товарний вигляд.

Використання зеленців універсальне, часто їх консервують як пікулі і корнішони. Висівають у відкритий грунт, найчастіше вирощують в промислових масштабах.

Соната (Rijk Zwaan)

корнішон, бджолозапилюваний ранній гібрид. За врожайностю наближається до партенокарпічних. Відрізняється дружним і тривалим (до заморозків) плодоносінням, посиленою стійкістю до несприятливих умов, несприйнятністю до більшості захворювань.

Плоди мають презентабельний вид, відмінну лежкістб і транспортабельність. Придатні для салатів, консервування, промислової переробки. Використовується для посіву у відкритому ґрунті.

Астерікс (Bejo)

короткоплідний бджолозапилюваний ранній гібрид. Славиться незмінно високою врожайністю і тривалим періодом плодоношення. Несприйнятливий до більшості захворювань, добре переносить несприятливі погодні умови.

Зеленці характеризуються відсутністю гіркоти, вираженим огірковим ароматом, товарним виглядом.

Астерікс використовується для салатів і засолювання, при переробці не втрачає консистенцію. Вирощують у відкритому ґрунті.

Аякс (Nunhems)

короткоплідний бджолозапилюваний зверхранний гібрид, для відкритого грунту виділяється тривалим (до заморозків) плодоносінням. Легко переносять посуху, похолодання і температурні перепади. Добре зберігаються і транспортуються, мають презентабельний вигляд.

В свіжому вигляді мають невиразний смак, тому найчастіше огірки консервують (зазвичай в якості корнішонів і пікулів), що надає їм апетитний присмак, хрусткость і приємний аромат.

Кущі сильні з довгими розгалуженими паростками. Вирощують у відкритому ґрунті .

Гектор (Nunhems)

короткоплідний бджолозапилюваний ультраранній кущовий гібрид з пучковими зав'язями. Характеризується рясним і одночасним дозріванням врожаю, стійкістю до основних захворювань, короткочасних похолодань і невеликих заморозків.

М'якоть без гіркоти, з солодкуватим присмаком і легким пряним ароматом. Плоди мають відмінну лежкістю і транспортабельність, довго не втрачають товарних якостей.

Гектор придатний для особистого вживання і продажу, для салатів і консервації. Вирощують у відкритому грунті, особливо популярний в фермерських господарствах.

Хочете купити насіння огірків в Києві, але не знаєте куди звернутися?

Придбати високоякісний посівний матеріал запрошує супермаркет насіння огірків Agriks.com.ua. Ознайомитися з усіма наявними в наявності сортами і гібридами можна на сайті або у менеджера, зателефонувавши за вказаним телефоном. Замовлення відправляємо Новою поштою по всій території України. Є можливість самовивозу.

Часті питання про насіння огірків
⚡ Де купити насіння огірків?
Купити насіння огірків за прийнятною ціною і високої якості Ви можете в інтернет-магазині Agriks.com, за телефонами +38 (050) 334-38-11, +38 (067) 328-42-49, +38 (093) 716 -82-66 або написати нам в в Telegram, Viber, WhatsApp.
⚡ Скільки коштує насіння огірків?
⚡ Які фасування насіння огірків є в наявності?
⚡ Яке насіння огірків найпопулярніше?
⚡ Яке насіння огірків обрати?
Акція
297  грн 267  грн
Тип огіркаПартенокарпічний ФормаКороткоплідна Країна виробникЯпонія ВиробникKitano Seeds ФасовкаПроф упаковка 250 шт
Акція
348  грн 313  грн
Тип огіркаПартенокарпічний ФормаКороткоплідна Країна виробникТуреччина ВиробникYuksel Tohum ФасовкаПроф упаковка 250 шт
Акція
765  грн 696  грн
Тип огіркаПартенокарпічний ФормаКороткоплідна Країна виробникГолландія ВиробникEnza Zaden ФасовкаПроф упаковка 500 шт
Акція
98  грн 88  грн
Тип огіркаПартенокарпічний ФормаКороткоплідна Країна виробникІталія ВиробникSolare Sementi ФасовкаПроф упаковка 100 шт
Акція
344  грн 310  грн
Тип огіркаПартенокарпічний ФормаКороткоплідна Країна виробникГолландія ВиробникRijk Zwaan ФасовкаПроф упаковка 250 шт
165  грн
Тип огіркаПартенокарпічний ФормаКороткоплідна Країна виробникГолландія ВиробникNunhems ФасовкаСередня упаковка 100 шт
Акція
921  грн 829  грн
Тип огіркаПартенокарпічний ФормаКороткоплідна Країна виробникЯпонія ВиробникKitano Seeds ФасовкаПроф упаковка 1 000 шт
Акція
255  грн 229  грн
Тип огіркаПартенокарпічний ФормаКороткоплідна Країна виробникЯпонія ВиробникKitano Seeds ФасовкаПроф упаковка 250 шт
Акція
1 986  грн 1 787  грн
Тип огіркаПартенокарпічний ФормаКороткоплідна Країна виробникТуреччина ВиробникYuksel Tohum ФасовкаПроф упаковка 500 шт
Акція
320  грн 288  грн
ФормаПодовжено-кубовидна Країна виробникІталія ВиробникBejo ФасовкаПроф упаковка 250 шт
Акція
98  грн 88  грн
Тип огіркаПартенокарпічний ФормаКороткоплідна Країна виробникІталія ВиробникSolare Sementi ФасовкаПроф упаковка 100 шт
Акція
123  грн 111  грн
Тип огіркаПартенокарпічний ФормаКороткоплідна Країна виробникСША ВиробникLark Seeds ФасовкаПроф упаковка 100 шт
Акція
98  грн 88  грн
Тип огіркаПартенокарпічний ФормаКороткоплідна Країна виробникІталія ВиробникSolare Sementi ФасовкаПроф упаковка 100 шт
Акція
397  грн 357  грн
Тип огіркаПартенокарпічний ФормаКороткоплідна Країна виробникТуреччина ВиробникYuksel Tohum ФасовкаПроф упаковка 250 шт
Акція
765  грн 696  грн
Тип огіркаПартенокарпічний ФормаКороткоплідна Країна виробникГолландія ВиробникEnza Zaden ФасовкаПроф упаковка 500 шт
Показати ще 15 товарів
Відгуки
Написати відгук